Pytania i odpowiedzi

Chcemy, żeby mieli Państwo dostęp do wszelkiej informacji związanej z naszymi produktami i ich sprzedażą, dlatego zachęcamy do zadawania pytań pod adresem mailowym sklep.abam@gmail.com. Wszystkie odpowiedzi będziemy publikować właśnie w tym miejscu.

 1. Z jakiego materiału wykonane są produkty?

  Podstawą tablic oraz układanek jest drewno – współpracujemy z jedną ze spółdzielni kalwaryjskich dostarczających liściastą sklejkę suchotrwałą, posiadającą odpowiednie atesty higieniczne. Dzięki temu dzieci mają możliwość kontaktu z naturalnymi materiałami, a nie z szeroko rozpowszechnioną płytą pilśniową albo płytą wiórową.

 2. Jakie są wymiary tablic?

  Domki, zamki, pociągi i samochody mają wymiar max 40×30 cm i 1 cm grubości drewna. Natomiast nasze najmniejsze tablice, czyli tipi oraz chmurki to odpowiednio 26×28 i 25×16 cm.

 3. Czy produkty można odebrać osobiście w Krakowie?

  Tak, jest taka możliwość. Nasz warsztat umieszczony jest w samym sercu Krakowa i w razie potrzeby jesteśmy na tyle mobilne, aby możliwie najbardziej elastycznie umówić się z Kupującym na odbiór osobisty.

 4. Jaki jest czas realizacji zamówienia?

  Dokładamy wszelkich starań, aby w naszym magazynie znalazło się co najmniej kilka sztuk każdego modelu, tak, by móc wysyłać je naszym klientom od ręki, czyli następnego, bądź jeszcze tego samego dnia. W najbardziej gorących okresach, jak święta, czy dzień dziecka, kiedy zamówień jest więcej, niż naszych zapasów – informujemy o czasie realizacji zamówienia w aktualnościach, bądź w opisie poszczególnych tablic. Od momentu nadania czas realizacji uzależniony jest wyłącznie od rodzaju wybranej przesyłki i nie mamy już niestety na to żadnego wpływu. W przypadku zamówienia indywidualnego, złożonego drogą mailową, do zrealizowania potrzebujmy ok. 7 dni roboczych – jesteśmy bowiem uzależnione od firm wycinających kształty naszych tablic.

 5. Ile wynosi koszt przesyłki? 

  Kosz dostawy uzależniony jest od formy dostarczenia. Dla wysyłki na terenie kraju: 

  Forma dostarczeniaOpłata
  Odbiór osobisty w Krakowie 00,00 zł
  Dostawa do paczkomatu 12,99 zł
  Dostawa kurierska InPost 15,99 zł 

  Koszt dostawy poza granice kraju uzależniony jest od państwa do którego nadajemy paczkę, oraz od jej wagi. Każdorazowo poinformujemy Państwa przed wykonaniem zlecenia ile będzie on wynosił. Czas dostawy Całkowity czas realizacji zamówienia (wraz z dostawą) wynosi od 2-5 dni roboczych – jeśli produkt znajduje się na magazynie. W innych przypadkach prosimy o kontakt ze sklepem.

 6. Jakie są formy płatności?

  Istnieje możliwość wybrania jednej z kilku opcji płatności: Przelewy24. Płatność w szybki, bezpieczny i wygodny sposób za pomocą strony banku bądź przelewu BLIK. Zwykły przelew na konto bankowe Forma płatności dla Klientów preferujących samodzielne logowanie do banku internetowego, wizytę w placówce banku lub na poczcie. Po zarezerwowaniu zamówionego towaru, Klient otrzymuje mailem numer rachunku bankowego na który należy przelać właściwą kwotę. Z chwilą zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym, zamówienie jest przekazywane do magazynu w celu przygotowania wysyłki. Gotówka Zapłata gotówką przy odbiorze osobistym zamówienia. Przelewem online. Forma płatności elektronicznej obsługiwana przez Blue Media S.A. Paypal  Szybka i łatwa płatność dla wszystkich, którzy posiadają konto Paypal. Szczególnie polecamy przy okazji zamówień zagranicznych, kiedy dokonują Państwo płatności z banku w innym kraju.