Menu Zamknij

Układanka liście polskich lasów- idealna na jesienne spacery

Wakacje już za nami, uczniowie wrócili do ławek, wieczory robią się chłodniejsze, a Słońce coraz szybciej chowa się za horyzont – wszystko to niechybnie zwiastuje, że jesień tuż tuż. A skoro jesień, to i grzybobranie, leśne wędrówki i liście spadające z drzew. Przyznajcie Państwo, że nie ma chyba fajniejszej jesiennej zabawy, niż przerzucanie, rozkopywanie czy wskakiwanie w liście. A kiedy już trzeba będzie po takich szaleństwach wracać do domu, warto wziąć ze sobą różne rodzaje liści i sprawdzić jakie to gatunki.

By nieco ułatwić sobie sprawę, łatwiej zapamiętać kształty i nazwy, a wreszcie nieco poćwiczyć małe paluszki, polecamy naszą układankę – liście lasów polskich. Układanka to dokładne odwzorowanie kształtów i unerwienia najbardziej popularnych liści, które znajdziemy w naszych lasach i parkach: klon, kasztanowiec, jarzębina, dąb, lipa, brzoza, buk i wierzba.

Tablica w całości wykonana jest z drewnianej sklejki, a jej wymiary to 33 x 28 cm. Grubość: 10 mm.

W naszym sklepie znajdziecie na razie cztery wersje tej układanki: naturalną, zieloną, pomarańczową i zielono-pomarańczową. Lubimy kolory i wiemy, że Wasze dzieci też je lubią, więc na specjalne życzenie pomalujemy liście na indywidualnie wybrany przez Was kolor! W tym celu napiszcie do nas na: sklep@abam.com.pl, a chętnie podejmiemy barwne wyzwanie!

Polecamy także wersje dla małych poliglotów – anglo, niemiecko i francuskojęzyczne. Na zamówienie możemy także przygotować wersję w innym, wskazanym przez Was języku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *