Menu Zamknij

Pytania i odpowiedzi

Chcemy, żeby mieli Państwo dostęp do wszelkiej informacji związanej z naszymi produktami i ich sprzedażą, dlatego zachęcamy do zadawania pytań pod adresem mailowym sklep.abam@gmail.com. Wszystkie odpowiedzi będziemy publikować właśnie w tym miejscu. 

 

  1. Z jakiego materiału wykonane są produkty?

Podstawą tablic oraz układanek jest drewno – współpracujemy z jedną ze spółdzielni kalwaryjskich dostarczających liściastą sklejkę suchotrwałą, posiadającą odpowiednie atesty higieniczne. Dzięki temu dzieci mają możliwość kontaktu z naturalnymi materiałami, a nie z szeroko rozpowszechnioną płytą pilśniową albo płytą wiórową.

  1. Czy produkty są zabezpieczane lakierem?

Tak, przed montażem elementów manipulacyjnych każda tablica jest ręcznie zabezpieczana lakierem posiadającym atest bezpieczeństwa zabawek (EN 71-3). Również drewniane elementy kolorowe są pokrywane farbą posiadającą atest bezpieczeństwa zabawek (EN 71-3), dzięki czemu nie muszą Państwo obawiać się toksyczności produktów.

  1. Czy tablice są wykonywane własnoręcznie?

Tak, nasze tablice są przez nas wykonywane własnoręcznie. Każdy element wymaga precyzyjnego zaprojektowania, przymocowania i zweryfikowania funkcjonalności, dlatego zależy nam na tym, aby osobiście dopilnować wykonanie wszystkich produktów.

  1. Czy tablice zawierają niewielkie elementy ruchome?

Tak, ponieważ między innymi na tym polega specyfika tablic manipulacyjnych. Mają być dostosowane do niewielkich rączek maluchów. Staramy się jednak, aby wszystkie elementy były precyzyjnie przymocowane, aby nie zachodziła obawa wyrwania jakiegokolwiek elementu. Niektóre tablice zawierają autonomiczne małe elementy takie jak kłódka – pozostawiamy jednak rodzicom możliwość usunięcia takich elementów w przypadku, jeśli mają obawy odnośnie możliwego połknięcia przez dziecko takiego przedmiotu. Oferując nasze tablice zalecamy równocześnie, jak wszyscy producenci zabawek i materiałów edukacyjnych, zabawę pod czujnym okiem dorosłego.

  1. Czy produkty można odebrać osobiście w Krakowie?

Tak, jest taka możliwość. Nasz warsztat umieszczony jest w samym sercu Krakowa i w razie potrzeby jesteśmy na tyle mobilne, aby możliwie najbardziej elastycznie umówić się z Kupującym na odbiór osobisty.

  1. Czy tablice przedstawione na zdjęciach są tymi, które zakupię, czy są to przykładowe fotografie?

Każda tablica, którą prezentujemy na stronie, jest przez nas fotografowana osobno, dlatego ta, którą wyślemy do Państwa będzie dokładnie taka sama jak na oglądanym zdjęciu. Mimo podobieństw między produktami, tablice różnią się poszczególnymi elementami, warto więc zwrócić na to uwagę.

  1. Czy istnieje możliwość zamówienia spersonalizowanych tablic?

Tak, mogą Państwo zamówić tablice na specjalne życzenie, w ramach dostępnych kształtów. Prosimy wtedy o indywidualny kontakt, aby móc ustosunkować się do prośby i ustalić szczegóły osobiście. Zaznaczamy jednak, że czas oczekiwania na spersonalizowany produkt jest dłuższe, uzależnione od ilości zamówień i dostępności wybranego kształtu. Dokładne terminy będą ustalane indywidualnie.

  1. Jakie są wymiary tablic?

Domki, zamki, pociągi i samochody mają wymiar max 40×30 cm i 1 cm grubości drewna. Natomiast nasze najmniejsze tablice, czyli tipi oraz chmurki to odpowiednio 26×28 i 25×16 cm.

9.  Jaki jest czas realizacji zamówienia?

Dokładamy wszelkich starań, aby w naszym magazynie znalazło się co najmniej kilka sztuk każdego modelu, tak, by móc wysyłać je naszym klientom od ręki, czyli następnego, bądź jeszcze tego samego dnia. W najbardziej gorących okresach, jak święta, czy dzień dziecka, kiedy zamówień jest więcej, niż naszych zapasów – informujemy o czasie realizacji zamówienia w aktualnościach, bądź w opisie poszczególnych tablic.

Od momentu nadania czas realizacji uzależniony jest wyłącznie od rodzaju wybranej przesyłki i nie mamy już niestety na to żadnego wpływu.

W przypadku zamówienia indywidualnego, złożonego drogą mailową, do zrealizowania potrzebujmy ok. 7 dni roboczych – jesteśmy bowiem uzależnione od firm wycinających kształty naszych tablic.

10. Ile wynosi koszt przesyłki?

Kosz dostawy jest uzależniony od formy płatności oraz łącznej wagi zamówienia. Całe zamówienie jest wysyłane w jednej przesyłce i klient ponosi jeden koszt dostawy. Dla wysyłki na terenie kraju:

Waga paczki Przelew/Płatność online Płatność
za pobraniem
Opłata stała bez względu na wagę – paczka priorytetowa (Poczta Polska) 17,00 zł 20,00 zł
Opłata stała bez względu na wagę – Paczkomaty 12,00 zł
Opłata stała bez względu na wagę – Paczka 24 (Poczta Polska) 17,50 zł 22,00 zł

Koszt dostawy poza granice kraju uzależniony jest od państwa do którego nadajemy paczkę, oraz od jej wagi. Każdorazowo poinformujemy Państwa przed wykonaniem zlecenia ile będzie on wynosił.

Czas dostawy
Całkowity czas realizacji zamówienia (wraz z dostawą) wynosi od 2-5 dni roboczych – jeśli produkt znajduje się na magazynie. W innych przypadkach prosimy o kontakt ze sklepem.

11. Jakie są formy płatności?

Istnieje możliwość wybrania jednej z kilku opcji płatności:

Zwykły przelew na konto bankowe

Forma płatności dla Klientów preferujących samodzielne logowanie do banku internetowego, wizytę w placówce banku lub na poczcie. Po zarezerwowaniu zamówionego towaru, Klient otrzymuje mailem numer rachunku bankowego na który należy przelać właściwą kwotę. Z chwilą zaksięgowania wpłaty na rachunku bankowym, zamówienie jest przekazywane do magazynu w celu przygotowania wysyłki.

Gotówka

Zapłata gotówką przy odbiorze osobistym zamówienia.

Przelewem online 

Forma płatności elektronicznej obsługiwana przez Blue Media S.A.

Paypal 

Szybka i łatwa płatność dla wszystkich, którzy posiadają konto Paypal. Szczególnie polecamy przy okazji zamówień zagranicznych, kiedy dokonują Państwo płatności z banku w innym kraju.